Grįžti

Naujasis „Dacia Duster“ jau „Sostenos“ salonuose

Į „Sostenos“ salonus atvykęs naujos kartos „Dacia Duster“ stebina ne tik SUV automobiliams būdingu padidintu pravažumu, bet ir visiškai pasikeitusiu komfortišku salono dizainu, gausia modernia įranga bei dailia išvaizda. Dar labiau stulbina tai, kad visas šis vairuotojų ieškomas savybių rinkinys už netikėtai priimtiną kainą.

Kol viso pasaulio vairuotojai pabrėžia, koks perkant automobilį svarbus kainos ir kokybės santykis, „Dacia“ dirba ir įrodo, kad tai, kas kainuoja mažiau, nebūtinai turi būti prasčiau. „Dacia Duster“ puikus to pavyzdys. Galima sakyti, kad šiuo modeliu žengiama į naują kokybės suvokimo lygmenį. Įdiegę novatoriškas pagalbines vairavimo sistemas ir inovatyvią įrangą gamintojai šį modelį pavertė tikru SUV automobiliu, kuris yra ir universalus, ir patogus palydovas kasdienėse kelionėse.

„Septynerius metus „Dacia Duster“ populiarumas sparčiai augo ir šiandien jau užfiksuota daugiau nei milijonas šio modelio pardavimų, tad atėjo laikas vairuotojų pamėgtą automobilį atnaujinti ir dar labiau patobulinti. Vis dėlto atnaujinus dizainą, visapusiškai pakeitus interjerą ir sumontavus modernią įrangą gamintojas nepadidino kainos. Taigi galime tik stebėtis erdvesniu, daugelio vairuotojų pamėgtas savybes išlaikiusiu ir visapusiškai patobulėjusiu modeliu už tą pačią kainą“, – sako bendrovės „Sostena“ „Renault“ vykdomasis direktorius Egidijus Gončarovas.

Ir keliu, ir bekele
Miestams sparčiai plečiantis ir žmonėms keliantis į priemiesčius, iki kurių įprastais miesto automobiliais privažiuoti ne visada patogu, „Dacia Duster“ SUV tipo modeliai įgauna visai kitą prasmę. Dabar „Duster“ siūlomas su nauja „4X4 monitor“ įranga, palengvinančia kelione keliu ar bekele – įmontuotas kompasas realiu laiku praneša vairuotojui apie automobilio pasvyrimo kampą. Be to, automobilis išsaugojo visus visureigio bruožus, kurie jo pirmtakui leido pelnyti tokį populiarumą.

Malonus parkavimas
Automobilyje įmontuota iš keturių vaizdo kamerų sudaryta sistema (viena įrengta priekyje, dvi – šonuose ir viena – gale). Ši sistema vairuotojui suteikia galimybę matyti visą aplink esančią erdvę ir yra be galo naudinga statant automobilį. Ji įjungiama automatiškai kartu su atbuline pavara. Vairuotojui greitai įjungus pirmą pavarą, akimirksniu pakeičiamas kamerų rodomas vaizdas. Be to, naujasis „Duster“ gaminamas su elektriniu vairo stiprintuvu, kuris 35 proc. sumažina vairo pasukimui reikalingas pastangas ir dar labiau palengvina automobilio statymą.

Padidintas saugumas
Naujasis „Duster“ siūlomas su plačia, juo keliaujančius žmones saugančios įrangos gama. Aklosios zonos stebėjimo sistema apima keturis automobilio šonuose įrengtus ultragarso jutiklius. Jie aptinka bet kurį kitą pasivejantį automobilį, atsidūrusį 3–5 metrų atstumu. Nustačius bet kokį pavojų, šoniniame veidrodėlyje automatiškai įsižiebia įspėjantis šviesos signalas. Sistema automatiškai įsijungia važiuojant 30–140 km/val. greičiu. O štai greičio ribojimo sistema vairuotojui suteikia galimybę važiuoti iš anksto nustatytu greičiu ir jo neviršijant. Ji veikia, kai automobilis pasiekia 30 km/val. greitį.

Platus variklių pasirinkimas
Naujasis „Duster“ ir toliau siūlomas su kituose grupės modeliuose išbandytų ir pripažintų variklių gama:
• Benzininiai „SCe 115“ (2WD ir 4WD versijų) bei „TCe 125“ (2WD ir 4WD versijų) varikliai derinami su mechaninėmis transmisijomis.
• Dyzeliniai „dCi 90“ (2WD versijos) ir „dCi 110“ (2WD ir 4WD versijų) varikliai taip pat derinami su mechanine pavarų dėže.

Ne mažiau džiugu ir tai, kad naujasis „Duster“ dabar siūlomas su berakte rakinimo ir užvedimo įranga. Ši įranga automatiškai atrakina duris, kai tik vairuotojas priartėja prie automobilio ir jas užrakina, kai jis nueina tolyn. Atrakinant duris, sumirksi visi automobilio posūkių žibintai. Užrakinant – indikatorių mirksėjimą palydi patvirtinantis garso signalas, kad vairuotojas būtų visiškai įsitikinęs, kad automobilį palieka saugiai. Be to, vairuotojui nereikia naudoti savo rakto ir užvedant automobilį – tam jam pakanka paspausti „start / stop“ mygtuką – paprasčiau nebūna.

Kokybė ir komfortas
Iš pagrindų atnaujintas salonas ir kruopščiai parinktos medžiagos iš tolo dvelkia kokybe ir komfortu. Visiškai naujas prietaisų skydas sukonstruotas remiantis naujausiais SUV automobilių standartais. Pagrindiniame skydelyje įtaisytas „MediaNAV Evolution“ sistemos ekranas įkomponuotas aukščiau (+74 mm), tad „Dacia Duster“ vairuotojai gali džiaugtis vienu geriausių rinkoje ekrano matomumu ir pasiekiamumu. Be to, centriniame skydelyje įrengti klavišų tipo mygtukai, kurie ne tik atrodo labai šiuolaikiškai, bet ir yra itin patogūs naudoti.
Naujos konstrukcijos sėdynėms panaudotos didesnio tankio putos, suteikiančios ilgaamžiškumą ir komfortą, tad jos labiau apglėbia ir suteikia tvirtesnį skersinį palaikymą posūkiuose.
Kasdieniam naudojimui skirta praktiška įranga, net 50 proc. pagerinta garso izoliacija, inovatyvios technologijos, papildomas saugumas ir dailus dizainas – viskas, ko reikia geram automobiliui ir visa tai rasite prisėdę prie „Dacia Duster“ vairo. Be to, šis naujasis modelis siūlomas už itin priimtiną kainą – nuo 9 990 Eur. Galima rinktis iš 4 įrangos lygių – „Access“, „Essential“, „Confort“ ir „Prestige“.