SPRING

100 procentų elektrinis. 100 procentų DACIA. Naujasis Dacia SPRING.

Naujasis visiškai elektrinis DACIA SPRING – išskirtinis elektromobilis, sujungiantis visas praktiškiausias DACIA automobilių savybes su naudingomis technologijomis, suteikiančiomis gyvenimui daugiau patogumo, paverčiantis elektrinį mobilumą prieinamu kiekvienam bei įkvepiantis tyrinėti pasaulį puoselėjant aplinką, visiškai be triukšmo ir emisijų.

Elektrinė r-EV-oliucija

Naujasis SPRING, suderinantis nepranokstamai patrauklią kainą, itin mažus eksploatacijos kaštus ir didelį viena įkrova nuvažiuojamą atstumą, įkūnija tikrą elektromobilių segmento revoliuciją ir suteikia galimybę kiekvienam mėgautis elektrinio mobilumo privalumais.

Naujasis SPRING užtikrina universalaus naudojimosi patogumą. 33 kW (44 AG) galios elektros variklio ir 27,4 kWh talpos ličio jonų baterijos sistema suteikia iki 225 kilometrų nuvažiuojamą atstumą viena įkrova mišriomis eismo sąlygomis, o važiuojant vien mieste gali įveikti net iki 305 kilometrų (pagal WLTP) – mėgaukitės sklandžiu greitėjimu, tyliu ir maloniu važiavimu be emisijų ir be nerimo dėl nuvažiuojamo atstumo.

Naująjį SPRING galite įkrauti ten, kur jums patogiausia – namuose, naudojant buitinį elektros lizdą ar „Wallbox“ įkrovimo stotelę, darbe, prekybos centre, prie sporto klubo ar viešose įkrovimo stotelėse. Baterija skirtingais būdais įkraunama:

• 30 kW galia DC (nuolatinės srovės) sparčiojo įkrovimo stotelėje nuo 0 iki 80 procentų įkrovos lygio baterija įkraunama per 56 minutes.

• 7,4 kW galia, naudojant buitinę įkrovimo stotelę „Wallbox“, iki 100 procentų įkrovos lygio baterija įkraunama per 4 valandas 51 minutę (tokio tipo krovimui tinkamas „Type 2“ įkrovimo laidas siūlomas papildomoje įrangoje).

• 3,7 kW galia, naudojant buitinę įkrovimo stotelę „Wallbox“, iki 100 procentų įkrovos lygio baterija įkraunama per mažiau nei 8,5 valandos.

Buitiniu įkrovimo kabeliu, pridedamu standartinėje įrangoje, kraunant bateriją naudojantis 2,3 kW buitiniu elektros lizdu, iki 100 procentų įkrovos lygio baterija įkraunama per maždaug 13,5 valandos.

Maloniam ir patogiam vairavimui

Mėgaukitės tvariu ir patogiu vairavimu tiek mieste, tiek už jo ribų su naujuoju SPRING – patirti daugiau vairavimo ir kelionių malonumo padeda gausi naudinga ir praktiška įranga.

Vairuotojui susitelkti į vairavimą ir patogiai matyti reikiamą kelionės ir automobilio informaciją, pavyzdžiui, nuvažiuojamą atstumą ar baterijos įkrovos lygį, leidžia prietaisų skydelyje įrengtas 3,5 colio TFT ekranas. „Media Nav“ informacijos ir pramogų sistema su navigacija, suderinama su „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ bei valdoma 7 colių lietimui jautriame ekrane, padeda valdyti įvairias automobilio ar išmaniojo telefono funkcijas itin patogiai ir paprastai. Be to, mygtuku ant vairo galima aktyvuoti susieto telefono valdymo balsu funkciją.

Chromuotas ratuko formos pavarų – „D“ važiavimo, „N“ neutralios ir „R“ atbulinės eigos – valdiklis leidžia naująjį SPRING valdyti ypač paprastai, o net ankštose miesto erdvėse ar sausakimšose aikštelėse SPRING jaučiasi lyg žuvis vandenyje, nes apsisukti jam tereikia vos 9,6 metro pločio erdvės. Dar patogiau judėti bet kokioje situacijoje leidžia galiniai atstumo jutikliai su galinio vaizdo kamera – trys ultragarsinio radaro jutikliai yra įtaisyti galiniame buferyje, o kameros perteikiamas vaizdas multimedijos sistemos ekrane rodomas su dinaminėmis linijomis, nurodančiomis judėjimo trajektoriją.

Vairuoti ne tik stilingai, bet ir saugiai padeda naujojo SPRING saugumo ir vairavimo pagalbos sistemos, tokios kaip elektroninė stabilumo kontrolės sistema su pajudėjimo įkalnėje pagalbos funkcija ar automatinio avarinio stabdymo sistema. Ji yra aktyvi važiuojant nuo 7 km/val. greičiu ir priekiniu radaru nustato atstumą iki priekyje esančio automobilio – tiek stovinčio, tiek judančio. Aptikus susidūrimo riziką, sistema perspėja vairuotoją vaizdo ir garso signalais, o vairuotojui nesureagavus ar stabdant nepakankamai, stabdžiai įjungiami automatiškai.

Stilingas SUV dizainas

Pasiruoškite užkariauti miesto gatves su naujuoju SPRING, suderinančiu itin kompaktiškas apimtis, SUV būdingus dizaino bruožus ir padidintą prošvaisą bei išskirtines apdailos detales. Plačios ratų arkos, stogo bagažinės laikikliai, išraiškingas priekinis buferis ir galinio buferio apsauga sustiprina tvirto ir veržlaus automobilio įvaizdį, o dar daugiau ekspresyvumo suteikia siauri priekiniai žibintai su LED dienos šviesomis – jų linija tarsi susilieja su stilingomis, 3D elementais puoštomis priekinėmis grotelėmis, po kuriomis yra įrengta įkrovimo jungtis. Galiniai naujojo SPRING žibintai pasižymi moderniems DACIA modeliams būdingu Y formos šviesų simboliu, pabrėžiančiu dinamišką galinės dalies išvaizdą, o drąsų įvaizdį dar paryškina oranžinės spalvos eksterjero detalės: durų ir stogo bagažinės laikiklių apdailos, oranžiniai šoninių veidrodėlių korpusai. Visiškai elektrinę naujojo SPRING prigimtį atskleidžia „Electric“ emblemos, puošiančios bagažinės dangtį ir galines dureles.

Erdvė be kompromisų

Vos 3,73 metro ilgio ir 1,62 metro pločio kompaktiškas elektrinis miesto automobilis pasižymi erdviu bei praktišku salonu, kuriame patogiai įsitaisyti gali keturi keleiviai. Jaukią ir malonią interjero atmosferą kuria kokybiški ergonomiškų sėdynių apmušalai, chromo apdaila ir ryškūs mėlynos arba oranžinės spalvos akcentai prietaisų skyde.

Didelė erdvė nuo sėdynių iki lubų bei daug vietos kojoms mėgautis komfortu galinėse sėdynėse leidžia ir aukštesniems suaugusiems keleiviams, o smulkesnius daiktus jie gali patogiai pasidėti į priekinių sėdynių galinėje dalyje esančias kišenes. Priekyje įrengtų dėtuvių – daiktadėžės prietaisų skyde ir dėtuvių centrinėje konsolėje bei duryse – bendra talpa siekia 23,1 litro, todėl reikalingus daiktus kelionėje visada galima pasidėti po ranka. Naujajame SPRING vietos užteks ir kelioniniams krepšiams ar didesniems daiktams, nes bagažinės tūris siekia 290 litrų, o nulenkus galinę sėdynę jis padidėja dvigubai – iki 600 litrų.

Daugybė privalumų

Su naujuoju SPRING atraskite visus elektrinio mobilumo privalumus: nuo nedelsiančios reakcijos į akceleratoriaus paspaudimą, itin sklandaus ir tolygaus įsibėgėjimo bei tylaus važiavimo visiškai be išmetamųjų teršalų iki itin mažų eksploatacijos kaštų, valstybės skiriamų finansinių paskatų ar nemokamo parkavimo.

Išmani sąsaja

Nemokama „MY Dacia“* programėlė leidžia vairuotojams realiu laiku savo išmaniajame telefone pasitikrinti baterijos įkrovos lygį ir likusį nuvažiuojamą atstumą, įjungti salono oro kondicionavimo sistemą ar nustatyti automobilio buvimo vietą. Prijungus SPRING prie įkroviklio, programėlė taip pat informuoja vairuotoją apie įkrovos lygį ir leidžia įjungti ar sustabdyti krovimą.

* Prieinama ne visose rinkose.

ECO režimas

Lengvas ir kompaktiškas naujasis SPRING mieste gali nuvažiuoti iki 305 kilometrų, o nuvažiuojamą atstumą galima dar padidinti naudojant ekonominio vairavimo režimą. Paspaudus po centriniu ekranu esantį ECO mygtuką, elektros variklio galia apribojama iki 23 kW, o didžiausias važiavimo greitis – iki 100 km/val., taip padedant įveikiamą atstumą padidinti iki 10 procentų.