DUSTER

Naujasis DACIA DUSTER. Tikras visureigis.

Siūlantis nepralenkiamą kainos ir kokybės santykį kaip ir anksčiau, tik dar stilingesnis, išmanesnis ir veržlesnis – tai naujasis DACIA DUSTER, pasižymintis visureigiams būdingu padidintu pravažumu ir didele prošvaisa, moderniu eksterjero dizainu ir sumaniai suprojektuotu salonu bei dar gausesne įranga, skirta užtikrinti saugias ir patogias keliones.

Šiuolaikiškas stilius ir modernus komfortas

Naujasis DACIA DUSTER iš pirmo žvilgsnio sužavi moderniu ir tvirtą charakterį pabrėžiančiu dizainu. Chromuotos priekinės grotelės su reljefinėmis 3D efektą sukuriančiomis detalėmis ir išraiškingi priekiniai žibintai su Y formos LED dienos šviesomis, būdingomis naujausiems DACIA automobiliams, sukuria galingą ir veržlų įvaizdį. LED artimųjų šviesų žibintai užtikrina geresnį apšvietimą ir matomumą bet kuriuo paros metu bei sumažina energijos sąnaudas. Be to, naujasis DUSTER pirmasis iš DACIA modelių turi priekines LED posūkio signalo šviesas. Skulptūriškos variklio gaubto linijos, platūs priekiniai ir galiniai sparnai, matinės sidabrinės spalvos buferių apsaugos bei visiškai nauja „Arizona Orange“ kėbulo spalva leidžia užtikrintai išsiskirti iš minios.

Erdvus ir jaukus naujojo DUSTER interjeras tapo dar patogesnis visiems keleiviams. Priekyje, aukšta centrinė konsolė su plačiu 70 mm amplitude stumdomu porankiu, kuriame įrengta talpi dėtuvė, suteikia dar daugiau komforto vairuotojui. Centrinės konsolės galinėje dalyje taip pat įrengtos 2 USB jungtys. Visiškai nauji sėdynių apmušalai ir ergonomiškos naujos formos sėdynių galvos atramos suteikia dar daugiau patogumo bei užtikrina geresnį matomumą gale sėdintiems keleiviams.


Efektyvios pavaros sistemos

Naujojo DUSTER variklių gama buvo visiškai atnaujinta. Dabar naujajame DUSTER siūlomi varikliai suderina veržlią galią ir efektyvumą su mažesnėmis emisijomis, o 1,3 litro darbinio tūrio 150 AG benzininis variklis gali būti komponuojamas su automatine dviejų sankabų EDC pavarų dėže. Automatinė 6 pavarų transmisija suteikia didesnį vairavimo patogumą ir užtikrina sklandų bei greitą pavarų perjungimą, nuoseklų sukimo momento perdavimą ir puikią degalų ekonomiją.

Naująjį DUSTER galima rinktis su „Euro 6D Full“ standartą atitinkančiais varikliais:

Tikras visureigis

Tiek kasdienėms kelionėms su šeima, tiek nuotykiams ten, kur baigiasi asfalto keliai – naujasis DUSTER taps idealiu kompanionu visoms Jūsų kelionėms. Priekiniais ratais varomos versijos prošvaisa siekia 217 mm, visais varančiaisiais ratais varomo modelio – 214 mm. Be to, visos DUSTER versijos yra aprūpintos naujo tipo padangomis: automobiliai su priekinių ratų pavara komplektuojami su specialiomis mažesnio pasipriešinimo riedėjimui padangomis, o 4x4 versija siūloma su išskirtinį sukibimą užtikrinančiomis padangomis, atitinkančiomis oficialius 3PMSF reikalavimus.

Naujasis DUSTER su visų varančiųjų ratų pavara taip pat turi atnaujintą „4x4 Monitor“ įrangą, palengvinančią keliones bet kokiomis kelio dangos sąlygomis – sistema realiuoju laiku nurodo šoninį automobilio posvyrio kampą bei nusileidimo ar kilimo kampą, panaudojant pajudėjimo įkalnėje pagalbos ir adaptyvios nusileidimo nuokalnėje kontrolės sistemos duomenis, taigi galite visuomet užtikrintai žinoti savo automobilio padėtį ir dar efektyviau išnaudoti keturių varančiųjų ratų sistemos gebėjimus bekelėje. „4x4 Monitor“ taip pat turi kompaso ir aukščiamačio funkcijas.Optimalus saugumas ir vairavimo patogumas

Visureigis DACIA DUSTER siūlomas su gausia saugos sistemų įranga, padedančia apsaugoti visus automobiliu keliaujančius asmenis. Aklosios zonos stebėjimo sistema apima keturis automobilio priekyje ir gale įrengtus ultragarsinius jutiklius, kurie aptinka gretimoje eismo juostoje esančias transporto priemones – įskaitant motociklus. Nustačius bet kokį pavojų, šoniniame veidrodėlyje įsižiebia įspėjamasis LED šviesos signalas. Sistema automatiškai įsijungia važiuojant 30–140 km/val. greičiu. Vairuoti patogiau ir saugiau taip pat padeda avarinio stabdymo pagalbos sistema su ABS ir pastovaus greičio palaikymo sistema su greičio ribotuvu.

Naujasis DUSTER leidžia be rūpesčių manevruoti net sudėtingiausiose situacijose su galinio vaizdo kamera ir galiniais atstumo jutikliais arba iš keturių vaizdo kamerų sudaryta MULTIVIEW sistema. Viena kamera sumontuota automobilio priekyje, viena – gale, o likusios dvi – šonuose. Ši sistema veikia važiuojant iki 20 km/val. greičiu ir vairuotojui suteikia galimybę matyti visą automobilį supančią aplinką, todėl yra be galo naudinga norint pastatyti savąjį DUSTER į stovėjimo vietą, ypač – ankštose erdvėse. Galinio vaizdo kamera įjungiama automatiškai kartu su atbulinės eigos pavara, o jos fiksuojamas vaizdas rodomas centriniame ekrane. Perjungus pirmąją pavarą (arba D pavarą automobilyje su automatine transmisija), akimirksniu aktyvuojama priekinė kamera, kurios vaizdas rodomas ekrane.

Kasdienio naudojimosi patogumą užtikrina ir laisvų rankų raktas-kortelė: ši sistema atrakina automobilį vairuotojui priartėjus prie automobilio ir jį užrakina, kartu įspėdamas ir garsiniu signalu, vairuotojui nutolstant nuo automobilio – net nereikia išsitraukti raktelio iš kišenės. Lygiai taip pat paprasta ir užvesti variklį – tiesiog paspauskite „Start/Stop“ mygtuką ir leiskitės į kelią.


Multimedijos sistema kiekvieno poreikiams

Naujajame DUSTER, be „Plug & Music“ radijo sistemos įrangos, siūlomi du informacijos ir pramogų sistemos variantai:

„Media Display“ informacijos ir pramogų sistema apima 4 garsiakalbius, „Bluetooth“ ryšį, USB jungtį ir 8 colių lietimui jautrų centrinį ekraną, įtaisytą prietaisų skydo centre. Ekrane valdyti automobilio funkcijas ir jame matyti pateiktą informaciją patogu, o multimedijos grafinė sąsaja yra paprasta naudoti ir intuityvi. Taip pat sistema suderinama su „Android Auto“ ir „Apple CarPlay“, todėl naudotis telefono navigacijos sistema ar klausytis jame esančios muzikos yra itin paprasta.

Su „Media Nav“ automobilyje papildomai diegiama integruota navigacijos sistema.